בחירת שפה אחרת

אודות

RITM OKB ZAO נוצר במאי 1980. השם של הארגון היה "מבנה לשכה מיוחד של מערכות אבחון רפואייות של מידע אוטומטי ("מידאס") באוניברסיטת טגאנרוג להנדסת רדיו". אי לזאת הוקם OKB חדש. ברית המועצות התחילה ליפול מאחורי ארצות מערביות בתחום הציוד הרפואי; הפער הזה ניהיה יותר נראה לעין בסוף שנות ה80. המשימה של משרד העיצוב החדש היתה לחסל את הפער הזה.

בשנת 1983 שונה השם OKB "מידאס" ל- OKB "RITM" ב-TRTI; בשנת 1998 הארגון קיבל את השם המודרני שלו RITM OKB ZAO. מההתחלה עיקר הפעילות של OKB היתה הפיתוח של מערכות בריאות ומכשירים לאבחון וטיפול של מגוון מחלות וגם מערכות ומכשירים להערכה פסיכו-פיזיולוגית.

מרכזי אימון לטייסים, מלחים, צוללנים ונציגים של עיסוקים רגישים אחרים הביעו התענינות בשיטוף פעולה עם RITM OKB. אחד מהלקוחות הכי חשובים היה מרכז להכשרת אסטרונאוטים.

היוצרים של תרפיית SCENAR היו שני פיזיקיים.

יורי גוריפניקל היה היוצר של 'מצב מינון סובייקטיבי' (SDR) של המכשיר. הוא נפתר מוקדם עקב השתתפותו במבצע הפינוי של האסון של צ'רנוביל.

אכסנדר רבנקו היה היוצר של מצב מינון אישי (IDR). שני הטכניקות הללו הינם קלאסיות ומשלימות האחת את השניה. ככל שהזמן חלף טכניקות

 

תרפיית SCENAR הפכו ליותר מורכבות. כתוצאה מכך הופיעו הכשרות תרפיית SCENAR גם ברוסיה וגם מחוצה לה. קיימת עובדה אחת שמראה רמה גבוהה של OKB חדש: המנהל הראשון והמפתח הראשי של OKB היה ולדימיר זהרביץ', שלאחר מכן הפך לרקטור הראשון של האוניברסיטה הפדרלית הדרומית (SFU).

הוא היה בתפקיד של מנהל כללי מאז ינואר 1981 עד אפריל 1990. הוא הוחלף על ידי רודולף קריוקוב שהשאיר אחריו זיכרון טוב. לאחר מכן RITM OKB ZAO הונהגה על ידי יעקב גרינברג מנובמבר 1998 עד ספטמבר 2012.
הוא הוחלף על ידי מרפא SCENAR ואיש עסקים יורי סטארובויטוב. בזמן הנהגתו, החברה הצליחה לגרש את הסימן המסחרי SCENAR וליזום מדיניות כלכלית חדשה.כתוצאה מכך תרפיית SCENAR נהייתה מוכרת בכל חמשת היבשות, ביותר מ-30 ארצות, כולל הולנד, אנגליה, בולגריהף גרמניה, ארה"ב, קנדה, אוסטרליה, מקסיקו, קוראיה הדרומית וכו'.

מהו SCENAR?