בחירת שפה אחרת

לייזרים וטיפול ב- SCENAR

הצורך לכתוב מאמר זה נבע מהשאלה שאנשים שמעולם לא שמעו על SCENAR שאלו: "האם זה כמו לייזר?" התשובה הקצרה לא, אבל אנו יודעים שתשובה כזו אינה מספיקה כדי להגשים את סקרנותו של האחד. לפיכך, החלטנו לתת קצת יותר הסבר על טכניקות כאלה.

לייזר (הגברה קלה על ידי פליטת קרינה מגורה) הוא מכשיר הפולט אור באמצעות תהליך של הגברה אופטית המבוסס על פליטה מגורה של קרינה אלקטרומגנטית. התכונות הייחודיות של לייזרים אפשרו להשתמש בהם בתחומים שונים של רפואה ומדע.
השימוש בטיפול בלייזר מצריך עמידה קפדנית ועקבית בפרמטרים הבאים: אורך גל; תדירות הדופק; מצב ההפעלה וההפעלה של המכשיר; זמן טיפול; לוקליזציה של פעולה; תְקוּפָתִיוּת. רק במקרה זה הטיפול יהיה יעיל ובטוח. מכאן יוצא כי הכישורים והמקצועיות של מומחה העובד בלייזר ממלאים תפקיד מפתח. אתה צריך להיות ברור מאוד לגבי המוזרויות של השימוש בשיטה לטיפול יעיל במחלות.

ישנן התוויות נגד מוחלטות לטיפול בלייזר: אי סבילות אישית; השליש הראשון להריון; צורה פתוחה של שחפת; פתולוגיה של בלוטת התריס; אֲנֶמִיָה; הפרה של המטופויזה; קרישת דם לקויה ונטייה לדמם. התוויות נגד יחסית הן מחלות כלי דם ולב קשות, תאונת מוח מוחית, אי ספיקת כבד וכליות בשלב הפירוק, גידולים שפירים וממאירים.

SCENAR (Regulator EnergoNeuroAdaptive בשליטה עצמית) הוא מכשיר הפיזיותרפיה המשפיע על העור עם הדופקים דמויי העצבים. הטיפול נעשה באזור התלונה באמצעות האלקטרודה המובנית של המכשיר או אלקטרודות התוספת המחוברות למכשיר באמצעות שקע מיוחד.

SCENAR עשתה מהפכה בתחום האלקטרותרפיה. רוב השיטות לטיפול חשמלי ופיזיותרפי מסורתי משתמשות באותות המבנה והפרמטרים שנשארו זהים במהלך כל הטיפול. היתרון הבסיסי של SCENAR על פני שיטות טיפול אחרות הוא שהדופק שלו משתנה באופן דינמי. המכשיר מגיב לתגובות העור הנמצא בטיפול ומתאים באופן אוטומטי את אות הטיפול לטיפול יעיל יותר. דופק SCENAR הוא פיזיולוגי – הוא דומה לאותות החשמליים של מערכת העצבים האנושית. שלא כמו טיפולים אחרים, דופק SCENAR אינו פוגע ברקמות ובשרירים, אינו מחמם אותם או מכריח לעשות עבודה יוצאת דופן.

המכשיר משלב יתרונות רבים של שיטות פיזיותרפיה ואלקטרותרפיה שונות, כגון דורסון-וליזציה, מיוסטימולציה, אולטרסאונד וזרמים דיאדינמיים, אך אין חסרונות והתוויות נגד.

כך, למשל, ניתן להשתמש ב- SCENAR לטיפול בחולים אונקולוגיים (בעיקר לטיפול בכאב) וברוב המחלות בשלב חריף. ל- SCENAR השפעה חזקה נגד כאב, אנטי-אדימית ואנטי-דלקתית. טראומות קלות כמו חבורות, נפיחות, חתכים, כוויות קטנות מטופלות כמעט מרגע לרגע. שום שיטה אחרת של אלקטרותרפיה אינה יכולה להוכיח יעילות כזו.

לפיכך, הקורא בשורות אלו עשוי להתרשם מכיוון שמנגנוני הפעולה של מכשירים אלה שונים לחלוטין, הרי שלעולם לא ניתן לשלב את השימוש בהם. עם זאת, ישנן מחלות כאשר השימוש בלייזר וב- SCENAR יכול להוביל להשפעה טיפולית טובה יותר (למשל, לטיפול במחלות מפרקים באטיולוגיות שונות). שתי השיטות משפרות את זרימת הדם, את חילוף החומרים ואת תזונת הרקמות באזור המפרק הפגוע. שימוש עקבי יאיץ את ההתאוששות או יאפשר הפוגה מהירה יותר בתהליך מערכתי. השפעות דומות נצפות בטיפול במחלות לב וכלי דם בשלב הפיצוי, מחלות של מערכת הנשימה ודרכי העיכול. השימוש בלייזר בגניקולוגיה הוא נרחב. עם זאת, יש להדגיש כי השימוש המשולב בטכנולוגיות הנ"ל מחייב התייעצות חובה עם רופא העוסק בטיפול בלייזר.